Citrosept Junior Multiwitamina (wyciągi ziołowe + składniki mineralne + witaminy) – syrop

Co to jest Citrosept Junior Multiwitamina?

Suplement diety dla dzieci i młodzieży zawierający wyciąg z grejpfruta (bogaty w naturalne flawonoidy), a także witaminy i mikroelementy.

Co zawiera i jak działa Citrosept Junior Multiwitamina?

Preparat zawiera wyciąg z grejpfruta oraz witaminy (A, B6, B12, kwas foliowy, D3) i składniki mineralne (cynk, selen, żelazo, mangan i miedź). Wyciąg z grejpfruta zawiera naturalne związki flawonowe. Związki flawonowe wykazują działanie przeciwutleniające oraz ochronne na naczynia krwionośne, dodatkowo przedłużają działanie innych antyoksydantów ograniczając ich utlenianie. Witaminy i mikroelementy wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Mangan jako składnik wielu enzymów uczestniczy w ochronie makrocząsteczek biologicznych (DNA, białka, lipidy) przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i utrzymania prawidłowej struktury kości.

Kiedy stosować Citrosept Junior Multiwitamina?

Preparat jest suplementem diety; uzupełnia dietę w naturalne flawonoidy pochodzące z grejpfruta, a także w witaminy (A, B6, B12, kwas foliowy, D3) i składniki mineralne (cynk, selen, żelazo, mangan i miedź).

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu lub na owoce cytrusowe. Bez konsultacji z lekarzem preparat nie może być stosowany przez osoby przyjmujące leki nasercowe lub przeciwnadciśnieniowe. Nie należy stosować preparatu u dzieci do 4. roku życia.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Citrosept Junior Multiwitamina?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. W przypadku osób przyjmujących leki nasercowe lub leki przeciwnadciśnieniowe, przed zastosowaniem preparatu konieczna jest konsultacja lekarska. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Citrosept Junior Multiwitamina

Preparat ma postać syropu do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dzieci po 4 roku życia: 10 ml 1 raz na dobę. Dorośli: 10 ml 2 razy na dobę. Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć.

Czy można stosować Citrosept Junior Multiwitamina w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety karmiące piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.