Citrosept Organic (preparat ziołowy) – krople

Co to jest Citrosept Organic?

Suplement diety zawierający wyciąg z grejpfruta, bogaty w naturalne flawonoidy i witaminę C.

Co zawiera i jak działa Citrosept Organic?

Preparat zawiera skoncentrowany wyciąg z pestek, miąższu i białych części grejpfruta. Koncentrat zawiera duże ilości witaminy C oraz związki flawonowe. 45 kropli preparatu (zalecana do spożycia dawka dobowa) zawiera 73 mg witaminy C oraz 19, 5 mg związków flawonowych. Związki flawonowe wykazują działanie przeciwutleniające oraz ochronne na naczynia krwionośne. Jako antyoksydanty ograniczają utlenianie witaminy C przedłużając jej działanie. Wpływają także korzystnie na wchłanianie witaminy C. Witamina C jest antyoksydantem, ogranicza szkodliwe działanie wolnych rodników, uczestniczy w procesach utleniania i redukcji, bierze m. in. udział w biosyntezie kolagenu, kwasu foliowego, hormonów kory nadnerczy, zwiększa przyswajanie żelaza.

Kiedy stosować Citrosept Organic?

Preparat jest suplementem diety; uzupełnia dietę w naturalne flawonoidy oraz witaminę C.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu lub na owoce cytrusowe. Bez konsultacji z lekarzem preparat nie może być stosowany przez osoby przyjmujące leki nasercowe lub przeciwnadciśnieniowe.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Citrosept Organic?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. W przypadku osób przyjmujących leki nasercowe lub leki przeciwnadciśnieniowe, przed zastosowaniem preparatu konieczna jest konsultacja lekarska. Preparat przed przyjęciem należy zawsze rozcieńczyć. Nierozcieńczony preparat nie może mieć kontaktu z błonami śluzowymi ani z otwartymi ranami (dotyczy to także ran na skórze wywołanych np. przez grzybicę). Jeżeli preparat przypadkowo przedostanie się do oczu, należy je natychmiast przemyć wodą i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Citrosept Organic

Preparat ma postać kropli do stosowania doustnego (po uprzednim rozcieńczeniu wodą). Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. 15 kropli 3 razy na dobę; każdorazowo krople należy dodać do 200 ml wody i wypić. Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć.

Czy można stosować Citrosept Organic w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety karmiące piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami. Witamina C zwiększa wchłaniania żelaza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.