Herbapect (wyciąg z pierwiosnka + sulfogwajakol + wyciąg z ziela tymianku) – syrop

Co to jest Herbapect?

Ziołowy preparat zożóny o działaniu wykrztuśnym.

Co zawiera i jak działa Herbapect?

Substancjami czynnymi preparatu są: wyciąg z ziela tymianku, nalewka z korzenia pierwiosnka i sulfagwajakol. Te trzy substancje wykazują działanie wykrztuśne i rozrzedzające wydzieline w drogach oddechowych.

Kiedy stosować Herbapect?

Preparat jest wskazany do stosowania w następujących przypadkach: nieżyty górnych dróg oddechowych suchy, męczący kaszel utrudnione odkrztuszanie.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest astma. Nie należy stosować preparatu u dzieci, które chorowały na ostre zapalenie krtani.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Herbapect?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Ze względu na zawartość alkoholu nie zaleca się podawania leku osobom z chorobą alkoholową, chorobami wątroby i padaczką, a także dzieciom poniżej 6. roku życia, kobietom w ciąży i okresie karmienia piersią. Informacje o dodatkowych składnikach preparatu: preparat zawiera sorbitol; osoby z dziedziczną nietolerancją fruktozy nie powinny go stosować.

Dawkowanie preparatu Herbapect

Preparat ma postać syropu do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dzieci powyżej 6 roku życia. 2,5 ml 3–4 razy na dobę. Dorośli: 5 ml 3–4 razy na dobę. Preparat nalezy stosować po posiłku.

Czy można stosować Herbapect w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Ze względu na zawartość alkoholu niezaleca się stosowania praparatu przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Brak danych na temat interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Herbapect może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Mogą wystąpić reakcje alergiczne – wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy, a także nudności i wymioty.