Hipp ORS 200 Kleik marchwiowo-ryżowy (glukoza + potas (cytrynian potasu) + sód (chlorek sodu) + cytrynian sodu) – płyn

Co to jest Hipp ORS?

Doustny płyn nawadniający.

Co zawiera i jak działa Hipp ORS?

Składnikami czynnymi preparatu są: glukoza, potas (cytrynian potasu), sód (chlorek sodu), cytrynian sodu. Przeznaczony jest do postępowania dietetycznego przy nadmiernej utracie płynów, szczególnie u niemowląt i dzieci z powodu na przykład biegunki. Uzupełnia niedobory elektrolitów w organizmie, zapobiega odwodnieniu.

Kiedy stosować Hipp ORS?

Preparat jest wskazany do stosowania w następujących przypadkach: uzupełnianie niedoboru płynów i składników mineralnych (rehydratacja) w pierwszych 4–6 h biegunki. powrót do diety stosowanej przed wystąpieniem biegunki (realimentacja) po 4–6 h biegunki. Preparat jest przeznaczony do stosowania u niemowląt po 4. miesiącu życia (wcześniejsze użycie jest możliwe wyłącznie po konsultacji z lekarzem).

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Przeciwwskazaniem do stosownia preparatu jest również: ostra i przewlekła niewydolność nerek alkaloza metaliczna uporczywe wymioty wstrząs utrata przytomności zaburzenia wchłaniania węglowodanów niedrożność jelit.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Hipp ORS?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Przed użyciem opakowanie należy wstrząsnąć. Preparat należy odawać schłodzony do temp. 4–8°C. Preparat należy zużyć w ciągu 24 godzin od otwarcia. U niemowląt i małych dzieci nawet lekkie przypadki biegunek mogą prowadzić do poważnych następstw. Dlatego przy wystąpieniu biegunki należy w każdym przypadku skonsultować się z lekarzem. Przy równoczesnych wymiotach lub w sytuacji, gdy po maks. 8 godzinach stosowania preparatu nie następuje żadna poprawa, należy ponownie skonsultować się z lekarzem. Niemowlęta karmione piersią oraz niemowlęta ze skłonnością do alergii powinny otrzymywać preparat tylko wtedy, gdy już wcześniej spożywały marchew, jabłka i inne produkty diety uzupełniającej.

Dawkowanie preparatu Hipp ORS

Preparat ma postać płynu do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Uzupełnianie niedoboru płynów i składników mineralnych (rehydratacja) w pierwszych 4–6 h biegunki. Niemowlęta i małe dzieci. W lekkiej biegunce (zmniejszenie masy ciała nieprzekraczające 3%) 20–30 ml/kg masy ciała przez 3–4 h. W umiarkowanej biegunce (zmniejszenie masy ciała o 3–8%) 30–80 ml/kg masy ciała przez 3–4 h. Dalszą utratę płynów spowodowaną oddaniem płynnego stolca i/lub wymiotami należy każdorazowo wyrównywać dodatkową porcją 50–100 ml preparatu. W przypadku wymiotów preparat podawać w krótkich 5–10-min odstępach, w małych ilościach, najlepiej łyżeczką. U niemowląt karmionych piersią od początku równocześnie ze stosowaniem preparatu kontynuować karmienie zgodnie z zapotrzebowaniem dziecka. Powrót do diety stosowanej przed wystąpieniem biegunki (realimentacja) po 4–6 h biegunki. Po skutecznym nawodnieniu i znacznej poprawie stolców należy możliwie najwcześniej powrócić do diety stosowanej przed zachorowaniem, przy czym ewentualne straty wywołane biegunkowym stolcem powinny być uzupełniane każdorazowo poprzez podanie 50–100 ml preparatu.

Czy można stosować Hipp ORS w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Brak danych na temat interacji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Brak danych na temat dzałań niepożądanych preparatu.