Hydrocort (hydrokortyzon (octan hydrokortyzonu)) – maść

Co to jest Hydrocort?

Maść do stosowania zewnętrznego, zawierająca glikokortykosteroid.

Co zawiera i jak działa Hydrocort?

Substancją czynną preparatu jest octan hydrokortyzonu. Jest on glikokortykosteroidem o słabym działaniu, który może być stosowany miejscowo na skórę. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne.

Dawkowanie preparatu Hydrocort

Preparat ma postać maści do stosowania zewnętrznego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Zmienione chorobowo miejsca należy smarować 2–3 razy na dobę cienką warstwą maści. Po uzyskaniu poprawy stosować 2–3 razy na tydzień, nie dłużej niż 10–14 dni.

Czy można stosować Hydrocort w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Któtkotrwałe stosowanie preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią jest możliwe tylko w razie zdecydowanej konieczności, po rozważeniu przez lekarza stosunku korzyści dla matki do ryzyka dla dziecka.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji preparatu z innymi lekami.