Hydrominum (preparat ziołowy) – tabl.

Co to jest Hydrominum?

Preparat jest suplementem diety, który wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu.

Co zawiera i jak działa Hydrominum?

Preparat zawiera wyciągi roślinne. 1 tabletka zawiera: 100 mg wyciągu z owocu opuncji figowej, 70 mg wyciągu z korzenia mniszka lekarskiego, 150 mg wyciągu z pokrzywy zwyczajnej, 180 mg wyciągu z zielonej herbaty, 80 mg wyciągu z nasion winogron. Gromadzenie wody może być związane ze zmianami hormonalnymi w przebiegu cyklu miesiączkowego, z niewłaściwą dietą, brakiem aktywności fizycznej lub stosowaniem innych preparatów. Wyciągi roślinne z pokrzywy, zielonej herbaty i mniszka lekarskiego wspomagają usuwanie nadmiaru wody z organizmu, co zmniejsza uczucie opuchnięcia i ciężkości oraz zwiększają wydalanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii. Opuncja figowa wspomaga metabolizm tłuszczów, wpływa na zmniejszenie łaknienia. Pożądanym działaniem wyciągu z pestek winogron jest przyspieszenie spalania tłuszczów i pomoc w redukcji celulitu. Składniki preparatu wspomagają kontrolę masy ciała. Zgodnie z informacją producenta preparat wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu, wspomaga odchudzanie, ułatwia redukcję celulitu i wpływa na eliminację toksyn.

Kiedy stosować Hydrominum?

Preparat jest suplementem diety, który wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu i jego oczyszczanie.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Hydrominum?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Osoby z zaburzeniami czynności nerek lub stosujące leki moczopędne przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Hydrominum

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 1 tabletka 1 raz na dobę.

Czy można stosować Hydrominum w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami. Jeżeli stosujesz leki moczopędne przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.