Iladian direct plus (preparat złożony) – tabl. dopochwowe

Co to jest Iladian direct plus?

Wyrób medyczny do stosowania dopochwowego; ogranicza wzrost bakterii chorobotwórczych i drożdżaków.

Co zawiera i jak działa Iladian direct plus?

Preparat zawiera inulinę, kwas L-askorbinowy, tokoferol (witamina E), kwas hialuronowy oraz substancje pomocnicze. Składniki preparatu zapewniają przywrócenie i utrzymanie odpowiedniego pH pochwy, co hamuje rozwój mikroorganizmów chorobotwórczych. Preparat ogranicza nieprzyjemny zapach, świąd i upławy oraz łagodzi podrażnienia. Zawarta w preparacie inulina sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Kwas hialuronowy i witamina E przyczyniają się do nawilżenia błony śluzowej pochwy, łagodzą świąd i podrażnienia, zmniejszają suchość i podatność na mikrourazy.

Kiedy stosować Iladian direct plus?

Stosowanie wyrobu medycznego jest wskazane: · pomocniczo w leczeniu bakteryjnego zapalenia pochwy · w celu złagodzenia objawów, takich jak suchość i uczucie napięcia błony śluzowej pochwy · w trakcie stosowania antybiotyków lub preparatów przeciwbakteryjnych i po zakończeniu ich stosowania · w okresie okołomenopauzalnym (klimakterium) · kobietom uczęszczającym na basen, często podróżującym, korzystającym z jacuzzi, sauny lub solarium. Preparat może być stosowany profilaktycznie.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować: · na uszkodzone błony śluzowe · w przypadku upławów z krwią. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Iladian direct plus?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Preparat przeznaczony jest wyłącznie do stosowania dopochwowego. Nie stosować w przypadku uszkodzeń błon śluzowych. Nie stosować w przypadku występowania upławów z krwią; w takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować równolegle z innymi preparatami dopochwowymi. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Iladian direct plus

Preparat ma postać tabletek do stosowania dopochwowego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Preparat przeznaczony jest wyłącznie do stosowania dopochwowego. Przed aplikacją należy umyć ręce. Tabletkę należy umieścić głęboko w pochwie. Pomocniczo w leczeniu bakteryjnego zapalenia pochwy: 1 tabletka 1 raz na dobę, na noc. Stosować 7–10 dni. Profilaktycznie: 1 tabletka 2 razy na tydzień. Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 7–10 dni stosowania preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Czy można stosować Iladian direct plus w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami. Nie stosować równolegle z innymi preparatami dopochwowymi.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.