Iladian Intima (preparat złożony) – żel

Co to jest Iladian Intima?

Wyrób medyczny do stosowania zewnętrznego; łagodzi objawy związane z podrażnieniami i zakażeniami bakteryjnymi lub grzybiczymi zewnętrznych narządów płciowych.

Co zawiera i jak działa Iladian Intima?

Preparat zawiera kwas mlekowy, glicerol, mleczan sodu, hydroksyetylocelulozę i substancje pomocnicze. Składniki preparatu zapewniają przywrócenie i utrzymanie odpowiedniego pH okolic zewnętrznych narządów płciowych, co ogranicza rozwój mikroorganizmów chorobotwórczych, zmniejsza nieprzyjemny zapach, świąd i pieczenie oraz łagodzi podrażnienia. Dodatkowo preparat nawilża i chroni przed otarciami, które często prowadzą do rozwoju zakażeń zewnętrznych narządów płciowych.

Kiedy stosować Iladian Intima?

Stosowanie wyrobu medycznego jest wskazane: · pomocniczo w leczeniu zakażeń okolic intymnych · w celu przywrócenia i utrzymania właściwego pH okolic intymnych · w celu ograniczenia rozwoju drożdżaków w trakcie doustnego stosowania antybiotyków i po zakończeniu ich stosowania · kobietom uczęszczającym na basen, często podróżującym, korzystającym z jacuzzi, sauny lub solarium.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować na uszkodzone błony śluzowe lub skórę. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Iladian Intima?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Preparat przeznaczony jest wyłącznie do stosowania zewnętrznego, miejscowo na nieuszkodzoną powierzchnię błon śluzowych/skóry okolicy zewnętrznych narządów płciowych. Nie stosować na uszkodzone błony śluzowe lub skórę. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Nie należy równolegle stosować innych preparatów o podobnym działaniu. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Iladian Intima

Preparat ma postać żelu do stosowania zewnętrznego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Cienką warstwę żelu rozprowadzić na wcześniej umytą i osuszoną okolicę zewnętrznych narządów płciowych. Żel należy nakładać od przodu w kierunku odbytu. Stosować raz na dobę, na noc. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni należy skonsultować się z lekarzem.

Czy można stosować Iladian Intima w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub innego preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami. Nie należy równolegle stosować innych preparatów o podobnym działaniu.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.