Iladian (lactobacillus + laktoferyna) – kaps.

Co to jest Iladian?

Probiotyk ginekologiczny, do stosowania doustnego; suplement diety, który zawiera pałeczki kwasu mlekowego.

Kiedy stosować Iladian?

Preparat jest suplementem diety, który wspomaga prawidłową florę pochwy.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Iladian?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Preparat zawiera mleko i produkty pochodne, w tym laktozę. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Iladian

Preparat ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 1 kapsułka 1 raz na dobę, popijając szklanką wody. Dla uzyskania pożądanych efektów preparat należy przyjmować co najmniej przez 20 dni. Jeżeli przyjmowane są doustnie antybiotyki lub inne leki przeciwbakteryjne należy przyjmować preparat zachowując co najmniej 2 godzinny odstęp przed lub po przyjęciu antybiotyku lub innego leku przeciwbakteryjnego.

Czy można stosować Iladian w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami. Jeżeli przyjmowane są doustnie antybiotyki lub inne leki przeciwbakteryjne należy przyjmować preparat zachowując co najmniej 2 godzinny odstęp przed lub po przyjęciu antybiotyku lub innego leku przeciwbakteryjnego.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.