Intractum Hippocastani PhytoPharm (intrakt z kasztanowca) – płyn

Co to jest Intractum Hippocastani PhytoPharm?

Preparat chroniący ściany naczyń krwionośnych, wzmacniający naczynia włosowate.

Co zawiera i jak działa Intractum Hippocastani PhytoPharm?

Preparat zawiera etanolowy wyciąg ze świeżych, niedojrzałych owoców kasztanowca. Główną substancją czynną preparatu jest escyna będąca mieszaniną saponin znajdujących się w nasionach kasztanowca. Escyna oraz inne składniki wyciągu z nasion kasztanowca wykazują działanie ochronne na naczynia krwionośne oraz działanie przeciwzapalne. Zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, działają przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo. Poprawiają elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych, przeciwdziałają zastojom żylnym. Preparat stosowany jest tradycyjnie w przewlekłej niewydolności żylnej.

Kiedy stosować Intractum Hippocastani PhytoPharm?

Preparat jest stosowany tradycyjnie w objawach przewlekłej niewydolności żylnej (takich jak obrzęki podudzi, kurcze łydek, świąd, ból, uczucie ciężkości nóg) oraz pomocniczo w żylakach.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować u dzieci do 6. roku życia ani u kobiet w ciąży.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Intractum Hippocastani PhytoPharm?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Jeżeli objawy nasilają się lub nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. Informacje dodatkowe o pozostałych składnikach preparatu: · preparat zawiera alkohol etylowy; pojedyncza dawka preparatu (2,5 ml) zawiera ok. 1,1 g etanolu; preparatu nie należy stosować u dzieci do 6. roku życia ani u kobiet w ciąży bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol etylowy może być wykrywany w wydychanym powietrzu przez odpowiednie przyrządy pomiarowe. Ze względu na zawartość etanolu (pojedyncza dawka preparatu zawiera ok. 1,1 g etanolu) nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń/maszyn przez co najmniej 30 minut po zastosowaniu preparatu.

Dawkowanie preparatu Intractum Hippocastani PhytoPharm

Preparat ma postać płynu i przeznaczony jest do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Zwykle stosuje się 3 razy na dobę po 2,5 ml preparatu w niewielkiej ilości płynu, najlepiej wody.

Czy można stosować Intractum Hippocastani PhytoPharm w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę, a także jeżeli karmisz piersią przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem. Należy wziąć pod uwagę zawartość etanolu w preparacie.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Nie stwierdzono występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Intractum Hippocastani PhytoPharm może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Rzadko może wystąpić podrażnienie błony śluzowej żołądka oraz jelit.