Intractum Visci PhytoPharm (intrakt z ziela jemioły) – płyn

Co to jest Intractum Visci PhytoPharm?

Ziołowy preparat o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi.

Co zawiera i jak działa Intractum Visci PhytoPharm?

Substancją czyną preparatu jest wyciąg z ziela jemioły. Mechanizm jego działania hipotensyjnego nie jest dokładnie znany. Przypuszczalnie wiąże się on z bezpośrednim działaniem na śródbłonek i/lub mięśniówkę naczyń, z wykluczeniem działania na mięsień sercowy. Preparat nie obniża ciśnienia u osób z prawidłowymi jego wartościami.

Kiedy stosować Intractum Visci PhytoPharm?

Preparat jest wskazany do stosowania u osób, znajdujących się pod kontrolą lekarza, które są zagrożone nadciśnieniem tętniczym, i u których lekarz zalecił zmianę trybu życia.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Intractum Visci PhytoPharm?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Nie zaleca się stosowania preparatu u osób ze stwierdzonym nadciśnieniem tętniczym. Ze względu na zawartość alkoholu należy zachować szczególną ostrożność u osób: z chorobą alkoholową z chorobami wątroby z padaczką z uszkodzeniami mózgu i chorobami umysłowymi. Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Ze względu na zawartość alkoholu preparat może ograniczać możliwość prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, dlatego nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu preparatu. Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

Dawkowanie preparatu Intractum Visci PhytoPharm

Preparat ma postać płynu do stosowania na doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli. 2,5 ml 3 razy na dobę wraz z niewielką ilością płynu. Leczenie powinno trwać ok. 4 tygodni.

Czy można stosować Intractum Visci PhytoPharm w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie są znane interakcje preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie stwierdzono występowania działań niepożądanych preparatu.