Linea Detox (preparat złożony) – tabl.

Co to jest Linea Detox?

Preparat to suplement diety stosowany wspomagająco podczas odchudzania.

Co zawiera i jak działa Linea Detox?

Jest to preparat zawierający wyciągi ziołowe, glon chlorellę, L-karnitynę oraz chrom. 1 tabletka zawiera: 100 mg L-karnityny, 100 mg wyciągu z liści zielonej herbaty, 0,045 mg chromu, 50 mg chlorelli, 45 mg wyciągu z liści pokrzywy. Chlorella wspomaga usuwanie toksyn i metali ciężkich, dzięki zdolności ich wiązania. Substancje zawarte w wyciągu z zielonej herbaty oraz L-karnityna przyczyniają się do pobudzenia metabolizmu, w tym do zwiększenia spalania tłuszczów i są pomocne w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Dodatkowo zielona herbata ma łagodne działanie moczopędne co pomaga usunąć nadmiar wody. Wyciąg z liści pokrzywy wspomaga usuwanie wody i wspiera prawidłową czynność nerek. Chrom wchodzi w skład tzw. czynnika tolerancji glukozy, który przyczynia się do regulacji stężenia glukozy we krwi poprzez zwiększenie wrażliwości komórek na insulinę. Suplementacja chromu może wpłynąć na zwiększenie wychwytu glukozy przez komórki i normalizację jej stężenia we krwi.

Kiedy stosować Linea Detox?

Preparat jest suplementem diety, przeznaczonym dla osób dorosłych, stosowanym wspomagająco w procesie odchudzania. Zgodnie z informacją producenta preparat: · pomaga kontrolować masę ciała · wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn · przyspiesza metabolizm, w tym spalanie tłuszczów · pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Bez konsultacji z lekarzem preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży ani przez kobiety w okresie karmienia piersią. Nie stosować u dzieci.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Linea Detox?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Linea Detox

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 1 tabletka 2 razy na dobę. Zaleca się przyjmowanie preparatu podczas posiłku.

Czy można stosować Linea Detox w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Bez konsultacji z lekarzem preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży ani przez kobiety w okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.