Linola (witamina F) – krem

Co to jest Linola?

Preparat do stosowania miejscowego na skórę o działaniu przeciwzapalnym, ochronnym i wspomagającym regenerację naskórka.

Co zawiera i jak działa Linola?

Substancją czynną preparatu są nienasycone kwasy tłuszczowe C18:2 (w tym kwas linolowy), należące do grupy witamin F. Po zastosowaniu na skórę działają przeciwzapalnie i wspomagają proces regeneracji naskórka. Działanie przeciwzapalne związane jest z hamowaniem syntezy prostaglandyn i leukotrienów, substancji odgrywających znaczącą rolę w rozwoju stanu zapalnego. Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego, na skórę.

Kiedy stosować Linola?

Preparat jest wskazany w objawowym leczeniu łagodnych postaci ostrego wyprysku kontaktowego.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Linola?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Preparat przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Informacje dodatkowe o pozostałych składnikach preparatu: · preparat w postaci kremu zawiera parahydroksybenzoesan etylu i metylu i może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie dotyczy.

Dawkowanie preparatu Linola

Preparat ma postać kremu i przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Nanosić na chorobowo zmienione miejsca kilka razy na dobę, zwykle 2 razy na dobę. Stosować do czasu uzyskania poprawy stanu skóry.

Czy można stosować Linola w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem. Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować preparatu na skórę piersi i w ich okolicy aby uniknąć ryzyka spożycia preparatu przez niemowlę.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Nie stwierdzono występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Linola może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne, w tym alergiczny wyprysk kontaktowy oraz podrażnienie skóry. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek objawy nadwrażliwości należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.