Neo-Capsiderm (preparat ziołowy) – maść

Co zawiera i jak działa Neo-Capsiderm?

Substancjami czynnymi preparatu są: noniwamid, olejek terpentynowy, kamfora i olejek eukaliptusowy. Preparat zastosowany miejscowo wywiera działanie drażniące na skórę, wywołując jej przekrwienie i zaczerwienienie, działa rozgrzewająco. Rozszerzenie naczyń krwionośnych powoduje lepsze ukrwienie obolałego miejsca i szybsze ustępowanie obrzęków i stanów zapalnych. W wyniku ustępowania stanu zapalnego stopniowo ustępują dolegliwości bólowe.

Kiedy stosować Neo-Capsiderm?

Preparat jest wskazany: · w leczeniu bólów mięśniowych · pomocniczo w leczeniu bólu towarzyszącego stanowi zapalnemu stawów · w leczeniu nerwobólów

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu lub na przetwory z pieprzowca. Nie stosuj preparatu na uszkodzoną skórę, nie stosuj go również u dzieci.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Neo-Capsiderm?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Odstępy między kolejnymi aplikacjami powinny być nie mniejsze niż 4 godziny. W trakcie nanoszenia leku bezwzględnie unikaj kontaktu z oczami oraz błonami śluzowymi. Przerwa przed ponownym zastosowaniem na to samo miejsce musi wynosić przynajmniej 14 dni, przy dłuższym stosowaniu w tym samym miejscu może nastąpić uszkodzenie nerwów czuciowych. Przy pierwszych aplikacjach może wystąpić uczucie pieczenia lub mrowienia. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (wysięki lub wysypka) niezwłocznie zaprzestań stosowania preparatu. Po nałożeniu należy dokładnie umyć dłonie wodą z mydłem. Przed aplikacją leku lub po niej nie powinieneś brać gorącej kąpieli, gdyż może to pogłębić odczucie mrowienia, pieczenia. Jeżeli objawy nasilą się lub nie ulegną zmianie, przerwij stosowanie leku i skonsultuj się z lekarzem. W przypadku dłużej utrzymującego się rumienia lub wystąpienia obrzęku należy przerwać stosowanie leku, przemyć skórę wodą utlenioną i skonsultować się z lekarzem. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma badań dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn. Należy zachować ostrożność.

Dawkowanie preparatu Neo-Capsiderm

Preparat ma postać żelu do stosowania na skórę. Dorośli: niewielką ilość maści delikatnie wmasować w bolące miejsca 1–2 razy dziennie. Stosować nie dłużej niż przez 2 dni.

Czy można stosować Neo-Capsiderm w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie są znane interakcje preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Neo-Capsiderm może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Mogą wystąpić skórne objawy uczulenia na lek.