Oeparol Femina (kwasy tłuszczowe omega-3) – kaps.

Co to jest Oeparol Femina?

Preparat to suplement diety zawierający olej z nasion wiesiołka oraz olej z nasion lnu.

Co zawiera i jak działa Oeparol Femina?

Preparat zawiera tłoczony na zimno olej z nasion wiesiołka oraz olej z nasion lnu (1 kapsułka zawiera 500 mg mieszaniny oleju wiesiołkowego i lnianego w stosunku 2:1). Olej wiesiołkowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-6. Kwasy omega-6 to nienasycone kwasy tłuszczowe, z podwójnym wiązaniem w pozycji 6, licząc od atomu węgla omega, czyli końcowego atomu węgla (najbardziej odległego od grupy karboksylowej). Olej z nasion wiesiołka zawiera kwas linolowy (LA) oraz kwas gamma-linolenowy (GLA), oba należące do kwasów wielonienasyconych, zawierające odpowiednio 2 i 3 wiązania podwójne. Olej lniany zawiera kwasy omega-3. Kwasy te należą do grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), które muszą być dostarczane z pokarmem, ponieważ nie są wytwarzane przez organizm człowieka. Przyjmowanie odpowiedniej ilości kwasów omega-3 i omega-6 ma istotne znaczenie dla prawidłowego przebiegu wielu procesów przemiany materii (w tym metabolizmu cholesterolu), utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, prawidłowego stanu skóry i włosów oraz poprawy samopoczucia podczas miesiączki i w okresie ją poprzedzającym (zespół napięcia przedmiesiączkowego). Przyjmowanie preparatu uzupełnia niedobory kwasów omega-3 i omega-6 w diecie.

Kiedy stosować Oeparol Femina?

Preparat jest suplementem diety, który stosuje się w celu uzupełnienia diety w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Zgodnie z informacją producenta preparat jest przeznaczony dla kobiet, które: · chcą wspomóc prawidłowe funkcjonowanie organizmu; · chcą zadbać o utrzymanie dobrej kondycji skóry i włosów; · odczuwają dyskomfort podczas miesiączki i w okresie ją poprzedzającym.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Oeparol Femina?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Oeparol Femina

Preparat ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 1 kapsułka 2 razy na dobę. Zaleca się przyjmowanie preparatu podczas posiłku.

Czy można stosować Oeparol Femina w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety karmiące piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.