Oeparol Piękna skóra, włosy, paznokcie (preparat złożony) – kaps.

Co to jest Oeparol Piękna skóra, włosy, paznokcie?

Suplement diety, preparat złożony zawierający olej z nasion wiesiołka, wyciąg z pestek winogron oraz witaminy i minerały.

Co zawiera i jak działa Oeparol Piękna skóra, włosy, paznokcie?

Preparat zawiera tłoczony na zimno olej z nasion wiesiołka, wyciąg z pestek winogron oraz kompleks witamin i minerałów. 1 kapsułka zawiera: 250 mg oleju z nasion wiesiołka, 24 mg witaminy C, 20 mg wyciągu z pestek winogron, 5 mg witaminy E, 4,5 mg cynku, 25 μg selenu, 0,5 mg miedzi. Olej wiesiołkowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-6. Kwasy omega-6 to nienasycone kwasy tłuszczowe, z podwójnym wiązaniem w pozycji 6, licząc od atomu węgla omega, czyli końcowego atomu węgla (najbardziej odległego od grupy karboksylowej). Olej z nasion wiesiołka zawiera kwas linolowy (LA) oraz kwas gamma-linolenowy (GLA), oba należące do kwasów wielonienasyconych, zawierające odpowiednio 2 i 3 wiązania podwójne. Kwasy te należą do grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), które muszą być dostarczane z pokarmem, ponieważ nie są wytwarzane przez organizm człowieka. Przyjmowanie odpowiedniej ilości kwasów omega-6 ma istotne znaczenie dla prawidłowego przebiegu wielu procesów przemiany materii (w tym metabolizmu cholesterolu), utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, prawidłowego stanu skóry i włosów. Przyjmowanie preparatu uzupełnia niedobory kwasów omega-6 w diecie. Witaminy C i E są przeciwutleniaczami, chronią komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Witamina C (kwas askorbinowy) jest niezbędna w wielu przemianach metabolicznych (uczestniczy w procesach utleniania i redukcji, bierze m. in. udział w biosyntezie kolagenu, kwasu foliowego, hormonów kory nadnerczy, ułatwia przyswajanie żelaza). Składniki mineralne wspomagają utrzymanie prawidłowego stanu skóry, włosów i paznokci.

Kiedy stosować Oeparol Piękna skóra, włosy, paznokcie?

Preparat jest suplementem diety, który stosuje się w celu uzupełnienia diety w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-6, witaminy i składniki mineralne. Zgodnie z informacją producenta preparat jest przeznaczony dla osób, które chcą uzupełnić dietę w składniki szczególnie ważne dla: · utrzymania prawidłowego stanu skóry, włosów i paznokci · ochrony komórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Oeparol Piękna skóra, włosy, paznokcie?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Oeparol Piękna skóra, włosy, paznokcie

Preparat ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli i młodzież: 1 kapsułka 2 razy na dobę.

Czy można stosować Oeparol Piękna skóra, włosy, paznokcie w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety karmiące piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.