Pasta cynkowa (cynk (tlenek cynku)) – pasta do stos. na skórę

Co to jest Pasta cynkowa?

Preparat do stosowania miejscowego na skórę o działaniu wysuszającym i słabym działaniu przeciwbakteryjnym.

Co zawiera i jak działa Pasta cynkowa?

Substancją czynną preparatu jest tlenek cynku. Tlenek cynku wykazuje właściwości ściągające i wysuszające, a także słabe działanie przeciwbakteryjne. Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.

Kiedy stosować Pasta cynkowa?

Preparat jest wskazany do stosowania miejscowego na skórę: · w niewielkich otarciach naskórka · pomocniczo w stanach zapalnych skóry, trądziku jako środek wysuszający.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu lub na cynk. Nie należy stosować preparatu na otwarte lub sączące się rany.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Pasta cynkowa?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Preparat przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Nie stosować na uszkodzona skórę ani na błony śluzowe. Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Pasta cynkowa

Preparat ma postać pasty i przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Chorobowo zmienione miejsca na skórze smarować 2–3 razy na dobę.

Czy można stosować Pasta cynkowa w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem. Przed zastosowaniem preparatu u kobiet w ciąży lub u kobiet w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Nie ma danych dotyczących interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Pasta cynkowa może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych.