Piascledine 300 (olej z awokado + olej sojowy) – kaps. twarde

Co to jest Piascledine?

Preparat złożony, zawierający oleje roślinne, o działaniu przeciwzapalnym.

Co zawiera i jak działa Piascledine?

Substancjami czynnymi preparatu są niepodlegające zmydleniu oleje z awokado i soi. Preparat zalicza się do leków stosowanych w chorobie zwyrodnieniowej stawów, jego działanie jest powolne i objawowe. Opiera się ono na kilku mechanizmach: bezpośrednie i pośrednie wspomaganie syntezy cząsteczek zewnętrznej macierzy chrząstki, ograniczenie degradacji składników zewnętrznej macierzy chrząstki, modyfkacja struktury chrząstki i osłabienie procesu jej niszczenia. U niektórych osób z chorobą zwyrodnieniową stawów stosowanie preparatu pozwala zmniejszyć dawkę stosowanych równolegle niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować Piascledine?

Preparat jest wskazany do stosowania w powolnym leczeniu (łagodzeniu) objawów choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych osób u dorosłych.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu lub na orzechy ziemne (ze względu na obecność oleju sojowego może wystąpić krzyżowa reakcja nadwrażliwości).

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Piascledine?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Nie określono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci i młodzieży; nie zaleca się stosowania leku w tej grupie wiekowej. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów ani obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Piascledine

Preparat ma postać kaspułek twardych do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli. Zwykle 1 kapsułka raz na dobę. Leczenie trwa zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Kapsułki należy połykać w całości, bez rozgryzania i żucia, popijając szklanką wody; stosować w trakcie posiłku.

Czy można stosować Piascledine w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Brak danych na temat interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Piascledine może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Niezbyt często mogą wystąpić: biegunka, ból brzucha, ból żołądka, wysypka, ból głowy, ciemny kolor moczu. Bardzo rzadko mogą wystapić: nudności, wymioty, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych w surowicy krwi, zapalenie wątroby, żółtaczka, świąd, wyprysk i/lub rumień, ból stawów, hipercholesterolemia.