Pneumolan (preparat ziołowy) – syrop

Co to jest Pneumolan?

Preparat to suplement diety zawierający wyciągi roślinne wspomagające funkcjonowanie błon śluzowych dróg oddechowych i zatok.

Kiedy stosować Pneumolan?

Preparat jest suplementem diety przeznaczonym dla dzieci po 3. roku życia, stosowanym wspomagająco w celu utrzymania prawidłowego stanu i funkcjonowania błon śluzowych układu oddechowego i zatok, zwłaszcza w okresie trudnych warunków pogodowych.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Pneumolan?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Pneumolan

Preparat ma postać syropu do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dzieci po 3. roku życia: 1 łyżeczka (5 ml) 1 raz na dobę, najlepiej rano. Zaleca się przyjmować podczas posiłku. Przed użyciem wstrząsnąć.

Czy można stosować Pneumolan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować preparatu.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.