Procto-Hemolan protect (bizmut (zasadowy galusan bizmutawy) + tanina + cynk (tlenek cynku)) – czopki

Co to jest Procto-Hemolan protect?

Preparat złożony o działaniu ściągającym i przeciwzapalnym, stosowany miejscowo w łagodzeniu objawów żylaków odbytu.

Co zawiera i jak działa Procto-Hemolan protect?

Jest to preparat złożony zawierający galusan bizmutawy, tlenek cynku i taninę. Galusan bizmutawy denaturuje białka i w ten sposób tworzy nierozpuszczalną warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej. Dzięki kurczeniu naczyń w warstwie zdenaturowanej zmniejsza przekrwienie tkanek w stanach zapalnych i zatrzymuje krwawienia o niewielkim nasileniu. Tlenek cynku wykazuje właściwości ściągające i wysuszające. Preparat ma miejscowe działanie ściągające i przeciwzapalne, łagodzi świąd i ból spowodowane żylakami odbytu.

Kiedy stosować Procto-Hemolan protect?

Preparat jest wskazany do miejscowego leczenia guzków krwawniczych i stanów zapalnych błony śluzowej odbytnicy.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Procto-Hemolan protect?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego, doodbytniczo. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli: · po kilku dniach stosowania preparatu objawy nie ustąpią lub nasilą się · jeżeli wystąpi krwawienie z odbytu lub nasili się ból. Ponieważ dolegliwości związane z żylakami odbytu mogą towarzyszyć także innym chorobom, niezmierne istotne jest właściwe rozpoznanie i stosowne leczenie. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Procto-Hemolan protect

Preparat ma postać czopków i przeznaczony jest do stosowania doodbytniczego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: doodbytniczo 1–2 czopków na dobę.

Czy można stosować Procto-Hemolan protect w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę, a także jeżeli karmisz piersią, przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Nie ma danych dotyczących interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Procto-Hemolan protect może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek reakcje nadwrażliwości lub nasilą się objawy choroby należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.