Prostamol Uno (wyciąg z boczni piłkowanej (palmy karłowatej [sabalowej])) – kaps.

Co to jest Prostamol Uno?

Preparat pochodzenia naturalnego wykazujący działanie antyandrogenne.

Co zawiera i jak działa Prostamol Uno?

Substancją czynną preparatu jest wyciąg z palmy karłowatej. Zawiera związki chemiczne należące do wielu grup: fitosterole, flawonoidy, saponiny, kwasy tłuszczowe. Wkazuje działanie łagodzące dolegliwości związane z nadmiernym rozrostem gruczołu krokowego (prostaty). Dotyczy to szczególnie objawów występujących w pierwszym i drugim stadium choroby, związanych z oddawanim moczu, jak np. słaby strumień moczu, parcie na mocz, częstomocz, częste oddawanie moczu w nocy. Substancje zawarte w preparacie, dzięki swym właściwościom przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym, obniżają napięcie mięśni gładkich dróg moczowych, zmniejszają obrzęki i przekrwienie szyi pęcherza moczowego, poprawiają elastyczność tkanki gruczołu krokowego i drożność pęcherza, a tym samym zmniejszają ilość zalegającego moczu.

Kiedy stosować Prostamol Uno?

Preparat jest wskazany do stosowania w początkowym stadium łagodnego rozrostu gruczołu krokowego krokowego (zaburzenia oddawania moczu, objawy podrażnienia dolnych dróg moczowych, zaleganie moczu w pęcherzu moczowym).

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Preparat przeznaczony jest do stosowania przez dorosłych mężczyzn.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Prostamol Uno?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Preparat łagodzi dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego, nie prowadząc do jego zmniejszania i tym samym nie eliminuje choroby. Pacjenci powinni regularnie konsultować się z lekarzem. Konsultacja lekarska jest konieczna zwłaszcza w przypadku stwierdzenia obecności krwi w moczu i w przypadku ostrego zatrzymania moczu w pęcherzu.

Dawkowanie preparatu Prostamol Uno

Preparat ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli mężczyźni. 1 kapsułka na dobę, najlepiej o tej samej porze. Kapsułkę należy połykać w całości, popijając niewielką ilością płynu. Lek najlepiej stosować po posiłku.

Czy można stosować Prostamol Uno w okresie ciąży i karmienia piersią?

Preparat przeznaczony jest do stosowania przez dorosłych mężczyzn.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Preparat może nasilać działanie doustnych leków moczopędnych, ponieważ ułatwia odpływ moczu.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Prostamol Uno może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Rzadko mogą wystąpić zaburzenia żołądkowe.