Revalid (składniki mineralne + witaminy) – kaps.

Co to jest Revalid?

Preparat złożony zawierający witaminy.

Co zawiera i jak działa Revalid?

Preparat zawiera składniki mineralne, aminokwasy oraz witaminy. 1 kapsułka zawiera: 100 mg DL-metioniny, 50 mg L-cystyny, 50 mg pantotenianu wapnia, 1,5 mg chlorowodorku tiaminy (witamina B1), 10 mg chlorowodorku pirydoksyny (witamina B6), 20 mg kwasu p-aminobenzoesowego PABA, 50 mg wyciągu z prosa, 50 mg wyciągu z kiełków pszenicy, 50 mg drożdży lekarskich, 2 mg żelaza (w postaci chelatu), 2,2 mg cynku (w postaci chelatu), 0,5 mg miedzi (w postaci chelatu). Niedobór aminokwasów, witamin i minerałów może powodować osłabienie włosów i ich wypadanie. Metionina i cysteina to aminokwasy siarkowe występujące w dużych ilościach w keratynie, białku budulcowym włosów i paznokci. Aminokwasy te są niezbędne do syntezy keratyny. Witaminy z grupy B zabezpieczają włosy przed przetłuszczaniem (łojotok) i wspomagają zwalczanie łupieżu, korzystnie wpływają na szybko dzielące się komórki naskórka. Składniki mineralne wzmacniają włosy i paznokcie. Wyciągi roślinne są naturalnym źródłem aminokwasów, witamin i mikroelementów. Działanie składników preparatu ma na celu wzmocnienie struktury włosów, ograniczenie ich wypadania, wspomaganie wzrostu włosów oraz zmniejszenie łamliwości paznokci.

Kiedy stosować Revalid?

Preparat jest wskazany pomocniczo w leczeniu niedoborów aminokwasów siarkowych i witamin oraz związanych z nimi chorób włosów i paznokci.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Ze względu na brak doświadczenia klinicznego nie należy stosować preparatu u dzieci do 12. roku życia.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Revalid?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Informacja dla chorych na cukrzycę: 1 kapsułka odpowiada 0,035 jednostkom węglowodanowym. Informacja dla chorych na celiakię: 1 kapsułka zawiera 1 mg glutenu. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Revalid

Preparat ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli i dzieci po 12. roku życia: 1 kapsułka 3 razy na dobę. Przyjmować podczas lub po posiłku, popić odpowiednią ilością płynu. Leczenie należy kontynuować przez 3 miesiące lub dłużej. W przypadku zaawansowanych chorób włosów lub paznokci: początkowo 2 kapsułki 3 razy na dobę przez 1 miesiąc, następnie 1 kapsułka 3 razy na dobę. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci do 12. roku życia ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa jego stosowania w tej grupie wiekowej.

Czy można stosować Revalid w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety karmiące piersią. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Nie należy stosować preparatu w okresie stosowania leków przeciwbakteryjnych z grupy sulfonamidów. Zawarty w preparacie kwas p-aminobenzoesowy osłabia działanie przeciwbakteryjne sulfonamidów.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Revalid może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Niekiedy mogą wystąpić: nudności lub niewielki dyskomfort ze strony przewodu pokarmowego (zwłaszcza jeżeli preparat stosowany jest na czczo lub w okresie pomiędzy posiłkami; w takim przypadku należy ściśle stosować się do zalecanego sposobu przyjmowania leku). W przypadku stosowania 6 kapsułek na dobę mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, np. biegunki. W takim przypadku zaleca się zmniejszenie dawki do 3 kapsułek na dobę.