Sesja (składniki mineralne + witaminy) – tabl. mus.

Co to jest Sesja?

Preparat to suplement diety stosowany w stanach zwiększonego wysiłku umysłowego (w tym podczas nauki) oraz w przypadku trudności z koncentracją.

Co zawiera i jak działa Sesja?

Preparat złożony, zawiera witaminy, kofeinę, karnitynę oraz składniki mineralne. 1 tabletka zawiera: 45 mg magnezu, 100 mg kofeiny, 50 mg L-karnityny, 0,1 mg fosfatydyloseryny, 9 mg kwasu askorbinowego (witamina C), 3 mg tokoferolu (witamina E), 2,7 mg niacyny, 0,9 mg kwasu pantotenowego, 0,3 mg pirydoksyny (witamina B6), 0,24 mg ryboflawiny (witamina B2), 0,21 mg tiaminy, 0,2 mg kwasu foliowego, 0,15 μg witaminy B12, 22,5 μg biotyny. Fosfatydyloseryna jest naturalnie występującym fosfolipidem, ważnym elementem strukturalnym błon komórkowych. Kofeina poprawia koncentrację, zmniejsza senność i zwiększa zdolność do wysiłku fizycznego. W okresie wzmożonego wysiłku występuje zwiększone zapotrzebowanie na L-karnitynę. Magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia, przywrócenia równowagi elektrolitowej oraz wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego. Witaminy z grupy B wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego. Witaminy E i C mają właściwości antyoksydacyjne; ograniczają szkodliwe działanie wolnych rodników, w tym chronią nienasycone kwasy tłuszczowe przed utlenieniem. Zgodnie z informacją producenta, składniki preparatu wpływają na poprawę koncentracji, ułatwiają zapamiętywanie, zmniejszają uczucie senności oraz wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Kiedy stosować Sesja?

Preparat jest suplementem diety, który przeznaczony jest dla osób uczących się, pracujących umysłowo, a także dla osób, u których występują trudności z koncentracją.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Nadwrażliwość na kofeinę jest przeciwwskazaniem do stosowania preparatu. Nie należy równolegle stosować innych preparatów ani produktów zawierających kofeinę. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci do 12. roku życia. Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży ani dla kobiet w okresie karmienia piersią.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Sesja?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Sesja

Preparat ma postać tabletek musujących. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli i młodzież po 12. roku życia: stosować 1 tabletkę 2 razy na dobę. Tabletkę należy rozpuścić w szklance (250 ml) chłodnej wody.

Czy można stosować Sesja w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży ani dla kobiet w okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami. Nie należy równolegle stosować innych preparatów ani produktów zawierających kofeinę.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.