Silica (wyciągi ziołowe + składniki mineralne + witaminy) – tabl.

Co to jest Silica?

Preparat to suplement diety stosowany w celu wzmocnienia i regeneracji włosów, skóry i paznokci.

Co zawiera i jak działa Silica?

Preparat zawiera witaminy, aminokwasy, składniki mineralne oraz wyciągi roślinne. 1 tabletka zawiera: 10 mg niacyny, 7,5 mg kwasu pantotenowego, 0,08 mg biotyny, 0,7 mg ryboflawiny (witamina B2), 11 mg kwasu p-aminobenzoesowego PABA, 21 mg L-lizyny, 11 mg L-metioniny, 5 mg krzemu, 3 mg żelaza II, 6 mg cynku, 0,027 mg selenu IV, 30 mg wyciągu ze skrzypu polnego, 20 mg wyciągu z alg (workoliść członowaty). Biotyna, wyciąg ze skrzypu polnego, krzem, cynk i selen są niezbędne dla prawidłowej struktury włosów i paznokci, wspomagają wzrost włosów i wzmacniają je. Wyciąg z alg pomaga zachować zdrową skórę, wspomaga jej nawilżenie oraz procesy regeneracji. Witaminy, aminokwasy i składniki mineralne wpływają na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci.

Kiedy stosować Silica?

Preparat jest suplementem diety. Preparat stosuje się w celu uzupełnienia diety w składniki mineralne, aminokwasy oraz witaminy niezbędne dla wzmocnienia i regeneracji włosów i paznokci oraz dla zachowania zdrowej skóry. Zgodnie z informacją producenta stosowanie preparatu jest zalecane, gdy: · włosy pozbawione są sprężystości, wypadają nadmiernie · skóra jest sucha, szorstka, pozbawiona elastyczności · paznokcie są miękkie i łamliwe.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować równolegle z innymi preparatami zawierającymi krzem. Stosowanie preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane. Nie należy stosować preparatu u dzieci.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Silica?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Preparat należy przechowywać w suchym miejscu. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Silica

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 1–2 tabletki na dobę, najlepiej podczas posiłku. Nie stosować u dzieci.

Czy można stosować Silica w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Stosowanie preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie stosować równolegle z innymi preparatami zawierającymi krzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.