Simpliq (wyciągi ziołowe + składniki mineralne + witaminy) – tabl.

Co to jest Simpliq?

Preparat to suplement diety stosowany wspomagająco podczas odchudzania.

Co zawiera i jak działa Simpliq?

Jest to preparat zawierający wyciągi roślinne, witaminę B6 oraz chrom. 1 tabletka zawiera: 6,7 mg kompleksu wyciągu z alg brunatnych oraz wyciągu z pestek winogron, 28,4 mg wyciągu z białej fasoli, 28,4 mg octu jabłkowego, 0,35 mg pirydoksyny (witamina B6), 18,4 mg wyciągu z liści ostrokrzewu paragwajskiego, 18,4 mg wyciągu z gorzkiej pomarańczy (6% p-synefryny), 10 μg chromu. Wyciąg z atlantyckich alg brunatnych zmniejsza wchłanianie tłuszczów i przyczynia się do zwiększenia ich spalania, wyciąg z pestek winogron sprzyja redukcji celulitu. Substancje zawarte w wyciągach roślinnych przyczyniają się do pobudzenia metabolizmu, w tym do zwiększenia spalania tłuszczów i są pomocne w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Przyczyniają się też do zmniejszenia apetytu. Fasolamina z nasion fasoli hamuje aktywność enzymu odpowiedzialnego za rozkład skrobi do cukrów prostych i ogranicza ich wchłanianie. Chrom wchodzi w skład tzw. czynnika tolerancji glukozy, który przyczynia się do regulacji stężenia glukozy we krwi poprzez zwiększenie wrażliwości komórek na insulinę. Suplementacja chromu może wpłynąć na zwiększenie wychwytu glukozy przez komórki i normalizację jej stężenia we krwi. Zgodnie z informacją producenta, składniki preparatu wpływają na zmniejszenie wchłaniania tłuszczów, wspierają metabolizm węglowodanów oraz ograniczają trawienie skrobi.

Kiedy stosować Simpliq?

Preparat jest suplementem diety stosowanym wspomagająco w procesie odchudzania.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować równolegle innych preparatów ani produktów zawierających p-synefrynę lub kofeinę.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Simpliq?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Simpliq

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 1 tabletka przed każdym posiłkiem. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

Czy można stosować Simpliq w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży ani przez kobiety w okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami. Nie należy stosować równolegle innych preparatów ani produktów zawierających p-synefrynę (znajdującą się np. w wyciągu z gorzkich pomarańczy) lub kofeinę.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.