Sinulan Forte (preparat ziołowy) – tabl. powl.

Co to jest Sinulan Forte?

Preparat to suplement diety zawierający wyciągi roślinne wspomagające funkcjonowanie błon śluzowych dróg oddechowych i zatok.

Kiedy stosować Sinulan Forte?

Preparat jest suplementem diety przeznaczonym dla dorosłych i dzieci po 6. roku życia, stosowanym wspomagająco w celu utrzymania prawidłowego stanu i funkcjonowania błon śluzowych zatok, wspomagający samooczyszczanie zatok.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Sinulan Forte?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Sinulan Forte

Preparat ma postać tabletek powlekanych do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 1 tabletka 1–2 razy na dobę, podczas posiłku. Dzieci po 6. roku życia: 1 tabletka 1 raz na dobę, podczas posiłku.

Czy można stosować Sinulan Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować preparatu.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.