SlimGREEN trio (preparat ziołowy) – kaps.

Co to jest SlimGREEN trio?

Preparat to suplement diety stosowany wspomagająco podczas odchudzania.

Co zawiera i jak działa SlimGREEN trio?

Jest to preparat zawierający wyciąg suchy z ziaren zielonej kawy, wyciąg z nasion fasoli zwykłej oraz chrom. Kwas chlorogenowy zawarty w wyciągu z zielonej kawy wpływa na metabolizm glukozy: spowalnia jej wchłanianie, wpływa na uwalnianie glukozy przez wątrobę oraz przeciwdziała jej magazynowaniu. Fasolamina to substancja pozyskiwana z nasion fasoli. Hamuje aktywność enzymu odpowiedzialnego za rozkład skrobi do cukrów prostych (alfa-amylazy) i ogranicza ich wchłanianie. Chrom wchodzi w skład tzw. czynnika tolerancji glukozy, który przyczynia się do regulacji stężenia glukozy we krwi poprzez zwiększenie wrażliwości komórek na insulinę. Suplementacja chromu może wpłynąć na zwiększenie wychwytu glukozy przez komórki i normalizację jej stężenia we krwi. Składniki preparatu wzajemnie uzupełniają swoje działanie, a pożądanym skutkiem przyjmowania preparatu jest: zmniejszenie indeksu glikemicznego posiłków, zmniejszenie wchłaniania węglowodanów, przyspieszenie spalania tłuszczów oraz ograniczenie napadów głodu i wzmożonego apetytu na słodycze.

Kiedy stosować SlimGREEN trio?

Preparat jest suplementem diety stosowanym wspomagająco w celu zredukowania masy ciała.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując SlimGREEN trio?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu SlimGREEN trio

Preparat ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 1 kapsułka 1 raz na dobę, przed głównym posiłkiem bogatym w węglowodany, w tym w skrobię. Kapsułkę należy popić wodą. Zaleca się stosowanie preparatu przez okres 60 dni.

Czy można stosować SlimGREEN trio w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety karmiące piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.