Stimea (wyciągi ziołowe + składniki mineralne + witaminy) – tabl.

Co to jest Stimea?

Preparat to suplement diety dla kobiet odczuwających zmniejszenie libido.

Co zawiera i jak działa Stimea?

Jest to preparat zawierający wyciągi roślinne oraz aminokwasy. 1 tabletka zawiera: 100 mg L-argininy, 100 mg wyciągu z owsa zwyczajnego, 62,5 mg wyciągu z korzenia żeń-szenia, 50 mg L-tyrozyny. Pożądanym efektem działania wyciągu z żeń-szenia jest uzyskanie dobrego samopoczucia, optymalnej wydolności, energii i witalności oraz zachowanie naturalnej aktywności seksualnej. Zgodnie z informacją producenta, składniki preparatu wpływają na utrzymywanie satysfakcjonującej aktywności seksualnej. Zaburzenia aktywności seksualnej mogą być spowodowane wieloma przyczynami, takimi jak np. stres, przemęczenie, naturalne zmiany stężeń hormonów czy zmiany aktywności neuroprzekaźników.

Kiedy stosować Stimea?

Preparat jest suplementem diety dla kobiet, wspomagającym utrzymywanie satysfakcjonującej aktywności seksualnej.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety w okresie karmienia piersią. Nie stosować w przypadku chorób tarczycy. Jeżeli przyjmujesz jakiekolwiek leki nie wolno stosować preparatu bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować dłużej niż 3 miesiące.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Stimea?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej. W przypadku stosowania jakichkolwiek leków, nie wolno stosować preparatów zawierających wyciąg z żeń-szenia bez konsultacji z lekarzem. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Stimea

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 1 tabletka na dobę.

Czy można stosować Stimea w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży ani przez kobiety w okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.