Tabletki przeciw niestrawności Labofarm (owoc kminku + kora kruszyny + liść mięty pieprzowej + wyciąg z ostropestu plamistego + korzeń mniszka) – tabl.

Co to jest Tabletki przeciw niestrawności Labofarm?

Preparat stosowany tradycyjnie w zaburzeniach trawienia.

Co zawiera i jak działa Tabletki przeciw niestrawności Labofarm?

Preparat ziołowy zawierający korzeń mniszka, liść mięty pieprzowej, korę kruszyny, owoc kminku, wyciąg suchy z ostropestu. Korzeń mniszka pobudza wydzielanie soków trawiennych oraz żółci. Owoc kminku oraz liść mięty działają rozkurczowo i wiatropędnie. Wyciąg z owoców ostropestu plamistego zawiera pochodne flawonowe o właściwościach przeciwutleniających, określane wspólną nazwą sylimaryna. Najbardziej aktywnym przedstawicielem tej grupy związków jest sylibinina. Sylimaryna wykazuje działanie ochronne wobec miąższu wątroby, normalizuje czynność i wspiera regenerację uszkodzonych komórek wątroby.

Kiedy stosować Tabletki przeciw niestrawności Labofarm?

Preparat stosuje się tradycyjnie w dolegliwościach związanych z zaburzeniami trawienia, takimi jak: uczucie pełności, wzdęcia, zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu, w tym na korę kruszyny lub związki antranoidowe. Nie stosować jeżeli występuje niedrożność dróg żółciowych, niedrożność przewodu pokarmowego, ból brzucha o nieustalonej przyczynie, choroba zapalna jelit (np. choroba Leśniowskiego i Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy), zapalenie wyrostka robaczkowego, zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej. Nie należy stosować preparatu u dzieci i młodzieży do 12. roku życia. Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży ani u kobiet w okresie karmienia piersią.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Tabletki przeciw niestrawności Labofarm?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania długotrwałego. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7–10 dni. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Tabletki przeciw niestrawności Labofarm

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli i młodzież po 12. roku życia: 2 tabletki do 3 razy na dobę. Tabletki należy przyjmować po posiłku popijając wodą.

Czy można stosować Tabletki przeciw niestrawności Labofarm w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży ani u kobiet w okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Nie ma danych dotyczących interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Tabletki przeciw niestrawności może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych.