Topinulin Diabetes (wyciąg ze słonecznika bulwiastego) – tabl.

Co to jest Topinulin Diabetes?

Preparat to suplement diety dla chorych na cukrzycę lub zagrożonych cukrzycą, otyłych i odchudzających się.

Kiedy stosować Topinulin Diabetes?

Preparat jest suplementem diety dla dorosłych, chorych na cukrzycę lub zagrożonych cukrzycą, z nadwagą, stosowanym wspomagająco w celu zredukowania masy ciała, utrzymania właściwego stężenia glukozy we krwi, ograniczenia rozwoju powikłań cukrzycy, rozwoju prawidłowej flory bakteryjnej jelit oraz wzmocnienia odporności organizmu.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Topinulin Diabetes?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Topinulin Diabetes

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 1 tabletka 3 razy na dobę, przed głównymi posiłkami. Nie należy rozgryzać tabletek.

Czy można stosować Topinulin Diabetes w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Kobiety w ciąży oraz kobiety w okresie karmienia piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami. Stosowanie preparatu przez chorych na cukrzycę, przyjmujących leki przeciwcukrzycowe, jest możliwe wyłącznie po konsultacji z lekarzem, za jego zgodą.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.