Ulgix Wzdęcia Max (simetykon) – kaps. miękkie

Co to jest Ulgix Wzdęcia Max?

Preparat ułatwiający usuwanie gazów z przewodu pokarmowego.

Co zawiera i jak działa Ulgix Wzdęcia Max?

Substancją czynną preparatu jest simetykon, związek krzemu. Simetykon jest substancją powierzchniowo czynną, pozbawioną aktywności farmakologicznej, która ze względu na swoje właściwości fizyczne zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w przewodzie pokarmowym. W ten sposób ułatwia wchłanianie gazów przez ścianę jelita lub usuwanie gazów z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych. Simetykon nie ulega wchłanianiu i działa tylko w świetle przewodu pokarmowego.

Kiedy stosować Ulgix Wzdęcia Max?

Preparat jest wskazany: · w objawowym leczeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym (np. wzdęcia) · w przygotowaniu do badań radiologicznych i ultrasonograficznych (USG) jamy brzusznej oraz do gastroskopii.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Ulgix Wzdęcia Max?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Jeżeli wystąpią nowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe lub dotychczasowe objawy utrzymują się lub nasilają należy skonsultować się z lekarzem; w takim przypadku konieczna jest właściwa diagnoza i podjęcie odpowiedniego leczenia. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Ulgix Wzdęcia Max

Preparat ma postać kapsułek. Przeznaczony jest do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Ulgix Wzdęcia: Dorośli. 1 kapsułka 3 do 4 razy na dobę. Preparat należy stosować po posiłkach oraz przed snem. Ulgix Wzdęcia Max: Łagodzenie objawów żołądkowo-jelitowych związanych z nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym. Dorośli. 1 kapsułka 2–3 razy na dobę. Przygotowanie do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego (USG, diagnostyki endoskopowej i radiologicznej). 1 kapsułka wieczorem w dniu poprzedzającym badanie, 1 kapsułka rano w dniu badania

Czy można stosować Ulgix Wzdęcia Max w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Preparat może być stosowany w ciąży, jeśli w opinii lekarza korzyści dla matki przewyższają zagrożenie dla płodu.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Nie stwierdzono występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Ulgix Wzdęcia może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Dotychczas nie stwierdzono działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.