Urosept (preparat ziołowy) – tabl. drażowane

Co to jest Urosept?

Lek stosowany pomocniczo w leczeniu zakażeń i innych chorób układu moczowego. Tradycyjny lek o działaniu moczopędnym.

Co zawiera i jak działa Urosept?

Jest to preparat ziołowy. 1 tabletka zawiera: 86,2 mg wyciągu gęstego złożonego z liści brzozy, korzenia pietruszki, naowocni fasoli, 8 mg wyciągu suchego z ziela rumianku, 26 mg wyciągu suchego z liści borówki brusznicy, 78 mg naowocni fasoli sproszkowanej, 19 mg cytrynianu potasu, 16 mg cytrynianu sodu.

Kiedy stosować Urosept?

Preparat jest wskazany pomocniczo w leczeniu zakażeń układu moczowego i w kamicy dróg moczowych.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Urosept?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych. Dlatego przed zastosowaniem preparatu powinieneś skonsultować się z lekarzem jeżeli podejrzewasz lub zdiagnozowano u Ciebie: · niewydolność serca i towarzyszące jej obrzęki · zaburzenia czynności nerek i towarzyszące im obrzęki. W powyższych przypadkach należy zachować szczególną ostrożność. Jeżeli zauważysz, że po upływie 2 tygodni od rozpoczęcia leczenia objawy nie ustąpiły lub nasiliły się powinieneś skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować preparatu u dzieci poniżej 12. roku życia. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Dawkowanie preparatu Urosept

Preparat ma postać tabletek. Przeznaczony jest do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 2 tabletki 3 razy na dobę. Lek należy przyjmować doustnie, popijając szklanką wody. Lekarz może zalecić stosowanie preparatu przez długi okres czasu, również w leczeniu skojarzonym z innymi lekami. W okresie stosowania preparatu powinieneś regularnie konsultować się z lekarzem (tak często, jak zaleci lekarz).

Czy można stosować Urosept w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Ponieważ nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu, nie zaleca się jego stosowania w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Nie stwierdzono występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, również Urosept może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Ze względu na obecność wyciągu z korzenia pietruszki istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji, po ich nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.