Visaxinum (preparat złożony) – tabl.

Co to jest Visaxinum?

Preparat to suplement diety, którego składniki korzystnie wpływają na stan skóry.

Co zawiera i jak działa Visaxinum?

Preparat zawiera wyciągi roślinne, witaminy, laktoferynę oraz cynk. 1 tabletka zawiera: 150 mg wyciągu z fiołka trójbarwnego, 20 mg laktoferyny, 70 mg wyciągu z korzenia mniszka lekarskiego, 10 mg wyciągu z liści zielonej herbaty, 15 mg cynku, 18 mg niacyny (witamina PP), 2 mg pirydoksyny (witamina B6). Wyciąg z fiołka trójbarwnego zawiera związki flawonowe (w tym rutynę), które wykazują działanie przeciwutleniające oraz ochronne na naczynia krwionośne. Składniki wyciągu działają przeciwwysiękowo i łagodząco, wpływają na poprawę stanu skóry suchej. Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego wykazuje działanie oczyszczające. Wyciągi z korzenia mniszka lekarskiego oraz z zielonej herbaty zawierają antyoksydanty, które ograniczają szkodliwe działanie wolnych rodników. Witaminy i cynk są niezbędne dla utrzymania prawidłowego stanu skóry.

Kiedy stosować Visaxinum?

Preparat jest suplementem diety. Preparat stosuje się w celu uzupełnienia diety w składniki niezbędne dla zachowania zdrowej skóry, wykazujące działanie oczyszczające, antyoksydacyjne i ochronne.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Visaxinum?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Visaxinum

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Stosować 1 tabletkę na dobę.

Czy można stosować Visaxinum w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.