Vitapil z biotyną (składniki mineralne + witaminy) – tabl. powl.

Co to jest Vitapil z biotyną?

Preparat to suplement diety w postaci tabletek doustnych, stosowany w celu wzmocnienia włosów i ograniczenia ich nadmiernego wypadania.

Co zawiera i jak działa Vitapil z biotyną?

Preparat zawiera witaminy oraz minerały. 1 tabletka zawiera: 100 mg kwasu pantotenowego (pantotenian wapnia), 125 mg dwuwinianu choliny, 50 mg inozytolu, 35 mg niacyny (witamina PP), 30 mg kwasu p-aminobenzoesowego PABA, 0,4 mg kwasu foliowego, 0,3 mg biotyny, 6 μg witaminy B12, 15 mg żelaza (siarczan żelaza II), 15 mg cynku (glukonian cynku), 5 mg manganu (glukonian manganu), 2 mg miedzi (glukonian miedzi), 0,15 mg jodu (jodek potasu), 5 mg drożdży, 100 mg protein sojowych. Niedobór witamin i minerałów może powodować osłabienie włosów i ich wypadanie. Składniki preparatu pobudzają krążenie i ukrwienie skóry głowy, odżywiają cebulki włosowe, nadają włosom połysk oraz pobudzają ich wzrost. Duża zawartość biotyny w preparacie przyczynia się do ograniczenia nadmiernego wypadania włosów i stymuluje ich ponowny wzrost. Działanie składników preparatu ma na celu wzmocnienie struktury i poprawę elastyczności włosów, ograniczenie ich wypadania oraz ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych (słońce, wiatr, mróz, farba do włosów, gorące powietrze suszarek).

Kiedy stosować Vitapil z biotyną?

Preparat jest suplementem diety. Zgodnie z informacją producenta, preparat stosuje się w celu uzupełnienia diety w składniki niezbędne dla wzmocnienia i regeneracji włosów, szczególnie w przypadku problemów związanych z kondycją włosów, takich jak: · nadmierne wypadanie włosów · osłabienie struktury włosów (rozdwajanie) · zwiększona łamliwość włosów · zaburzenia gospodarki wodnej włosów (włosy suche, porowate) · nadmierna aktywność gruczołów łojowych (przetłuszczanie się włosów) · przedwczesne siwienie · włosy sztywne, twarde, matowe, skłonne do elektryzowania się. Preparat jest także polecany przed zabiegami fryzjerskimi i po nich.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na soję lub pszenicę (preparat zawiera soję i pszenicę). Nie stosować w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Vitapil z biotyną?

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Preparat zawiera soję i pszenicę; osoby z nadwrażliwością na te składniki nie powinny stosować tego preparatu. Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów? Nie ma danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Vitapil z biotyną

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania preparatu a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli: 1 tabletka 1 raz na dobę, podczas posiłku.

Czy można stosować Vitapil z biotyną w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego preparatu. Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.